Kontakt

Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. Włodzimierza Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk

ul. Okólna 2, 50-422 Wrocław

tel.: 071 343 5021
fax: 071 344 1029

e-mail: intibs@intibs.pl

skrytka ePUAP: /INTiBS/SkrytkaESP

PKD: 7219Z

NIP: 896-00-07-258

REGON: 000326109

asystent w Oddziale Fizykochemii Biomedycznej (SN.111.40.2023)

Wersja strony w formacie XML
Uzasadnienie wyboru
Wybrany kandydat Wojciech Piotrowski
Uzasadnienie wyboru Konkurs został rozstrzygnięty. Wybrany został Pan mgr Wojciech Piotrowski. Kandydat spełnił wymagania konkursowe.
The competition has been adjudicated. Msc Wojciech Piotrowski was selected. The candidate met the competition requirements.
Szczegóły
Stanowisko asystent w Oddziale Fizykochemii Biomedycznej (SN.111.40.2023)
Miejsce pracy Oddział Fizykochemii Biomedycznej INTiBS PAN
Termin składania ofert
Miejsce składania ofert informacja w ogłoszeniu
Status rozstrzygnięte

KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA W ODDZIALE FFIZYKOCHEMII BIOMEDYCZNEJ

INSTYTUCJA: Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN
MIASTO: Wrocław
STANOWISKO: asystent
DYSCYPLINA NAUKOWA: nauki chemiczne
DATA OGŁOSZENIA KONKURSU: 17.11.2023 r.
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 17.12.2023 r. godz. 15:00
TERMIN ROZSTRZYGNIĘCIA: do 5 dni roboczych od terminu składania podań
LINK DO STRONY: www.intibs.pl
SŁOWA KLUCZOWE: LUMINESCENCJA, NANOKRYSZTAŁY DOMIESZKOWANE JONAMI LANTANOWCÓW I METALI PRZEJŚCIOWYCH, TERMOMETRIA LUMINESCENCYJNA

OPIS
Oddział Fizykochemii Biomedycznej, Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych Polskiej Akademii Nauk ogłasza konkurs na stanowisko asystenta.

Zadanie badawcze
Synteza i badanie właściwości spektroskopowych luminoforów domieszkowanych jonami Mn4+ do zastosowań w termometrii luminescencyjnej.

Celem prowadzonych prac będzie projektowanie, synteza oraz charakteryzacja właściwości luminescencyjnych nanomateriałów do zastosowań w termometrii luminescencyjnej z wykorzystaniem materiałów domieszkowanych jonami metali przejściowych Poszukujemy wysoce zmotywowanego, dobrze zorganizowanego i sumiennego Kandydata / Kandydatkę z doświadczeniem w chemii i spektroskopii optycznej. Zatrudnienie na okres od 29 grudnia 2023 r. do 31 grudnia 2024 r.

Zadania:

  • Synteza nanomateriałów nieorganicznych domieszkowanych jonami lantanowców i metali przejściowych
  • Charakteryzacja właściwości spektroskopowych otrzymanych materiałów
  • Pomiary właściwości spektroskopowych otrzymanych materiałów w funkcji temperatury
  • Analiza danych, pisanie raportów i publikacji naukowych
  • Współpraca z naukowcami, zakup sprzętu, wsparcie i mentoring doktorantów.

Wymagania:

  • Tytuł zawodowy magistra chemii lub inżynierii materiałowej
  • Doświadczenie w syntezach nanokrystalicznych materiałów współdomieszkowanych jonami metali przejściowych i lantanowców
  • Doświadczenie w spektroskopii optycznej materiałów domieszkowanych jonami lantanowców i metali przejściowych
  • Doświadczenie w zakresie termometrii luminescencyjnej

    Kryteria kwalifikowalności:
  • Zaangażowanie i kreatywność mierzona m.in. jakością i liczbą własnych / recenzowanych publikacji oraz udokumentowanych projektów realizowanych przez Kandydata / Kandydatkę
  • Mobilność udokumentowana stypendiami, stażami badawczymi (zwłaszcza w zagranicznych instytucjach badawczych)
  • Liczba cytowań publikacji Kandydata  / Kandydatki
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie)
  • Wyjątkowa motywacja do prowadzenia badań naukowych

Detale dotyczące zgłoszenia:

  • Data rozpoczęcia pracy 29 grudnia 2023 r. – wymóg gotowości do pracy (ze względu na wszelkie formalne kroki związane z pobytem i pozwoleniem na pracę w Polsce) od wskazanego dnia.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 grudnia 2023 r.; godz. 15:00
  • Jak aplikować: Wyślij aplikację na intibs@intibs.pl z tytułem e-mail "rekrutacja na stanowisko asystenta OFB"
  • W celu uzyskania dodatkowych informacji, pytania prosimy kierować do prof. dr. hab. Łukasza Marciniaka na adres:  l.marciniak@intibs.pl
  • Wymagane języki: angielski, poziom językowy: bardzo dobry.

Wykaz dokumentów wymaganych od Kandydata / Kandydatki:

  1. Dyplom lub odpis dyplomu w języku angielskim lub polskim (w przypadku innego języka należy także załączyć tłumaczenie na język angielski) potwierdzający podsiadanie wymaganego tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego, uznawanego w Polsce.
  2. Podanie o zatrudnienie adresowane do Dyrektora Instytutu zawierające klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu bieżącej rekrutacji (zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. A Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2018 poz. 1000)”.
  3. Życiorys naukowy Kandydata / Kandydatki, zawierający informację o dotychczasowym przebiegu kariery naukowej (edukacji i zatrudnieniu) a także informacje o udziale w konferencjach, stażach, projektach, nagrodach i wyróżnieniach, umiejętnościach i znajomości języków obcych.
  4. Wykaz publikacji.
  5. Zwięzła informacja o dotychczasowych osiągnięciach naukowych.

Kandydat / Kandydatka zobowiązany będzie przy podpisaniu umowy złożyć upoważnienie do zaliczenia do liczby pracowników prowadzących działalność naukową w Instytucie.

Dodatkowe informacje
Zatrudnienie na czas określony do 31.12.2024 r.
Konkurs będzie prowadzony zgodnie z procedurami przyjętymi w INTiBS PAN przy zatrudnianiu na stanowiskach naukowych (regulamin dostępny jest pod linkiem https://bip.intibs.pl/artykul/152/9513/regulaminy  ).
Informacja o wyniku konkursu zostanie umieszczona na stronie BIP INTiBS PAN.

Dane osobowe:
Pani/Pana dane osobowe są gromadzone i przetwarzane przez Instytut Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im W. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu zgodnie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną pod linkiem: https://bip.intibs.pl/artykuly/173/rodo

English version
COMPETITION FOR THE ASSISTANT IN THE DEPARTMENT OF BIOMEDICAL PHYSICOCHEMISTRY

INSTITUTION: Institute of Low Temperatures and Structural Research of the Polish Academy of Sciences
CITY: Wrocław
POSITION: assistant
SCIENTIFIC DISCIPLINE: chemical sciences
DATE OF COMPETITION ANNOUNCEMENT: 17.11.2023 r.
DEADLINE FOR SUBMISSION: 17.12.2023 r.; 3PM
DATE OF THE CONTEST SETTLEMENT: up to 5 working days from the closing date for submission of applications
LINK TO WEBSITE: www.intibs.pl
KEYWORDS: LUMINESCENCE, NANOCRYSTALS DOPED WITH LANTHANIDE AND TRANSITION METAL IONS, LUMINESCENCE THERMOMETRY

DESCRIPTIONS
The Department of Biomedical Physicochemistry, Institute of Low Temperatures and Structural Research, Polish Academy of Sciences, is offering an assistant position.

Research task
Synthesis and investigation of the spectroscopic properties of Mn4+-doped phosphors for luminescence thermometry.

The objective of the work to be carried out will be the design, synthesis and characterization of the properties of luminescent nanomaterials for luminescence thermometry applications using transition metal ion doped materials We are looking for a highly motivated, well-organized and conscientious Candidate with experience in chemistry and optical spectroscopy. Employment for the period from December 29, 2023 to December 31, 2024.

Tasks:

  • Synthesis of inorganic nanomaterials doped with lanthanide and transition metal ions
  • Characterization of the spectroscopic properties of the obtained materials
  • Measurement of the spectroscopic properties of the obtained materials as a function of temperature
  • Analysis of data, writing reports and scientific publications
  • Cooperation with scientists, purchase of equipment, support and mentoring of doctoral students.
Requirements:
  • Master's degree in Chemistry or materials engineering
  • Experience in syntheses of nanocrystalline materials co-doped with transition metal and lanthanide ions
  • Experience in optical spectroscopy of materials doped with lanthanide and transition metal ions
  • Experiment in luminescence thermometry
Eligibility criteria:
  • Commitment and creativity as measured, among other things, by the quality and number of own / peer-reviewed publications and documented projects carried out by the Candidate
  • Mobility documented by scholarships, research internships (especially at foreign research institutions)
  • Number of citations to the Candidate's / Candidate's publications
  • Very good skills in spoken and written English
  • Exceptional motivation for research.

Application details:

  • Start date of December 29, 2023. - The requirement to be ready to work (due to all formal steps related to residence and work permit in Poland) from the date indicated.
  • The deadline for submitting applications is December 17, 2023; 3PM
  • How to apply: Send your application to intibs@intibs.pl with the email title "recruitment for OFB assistant position".
  • For more information, please direct questions to Prof. Dr. Lukasz Marciniak at: l.marciniak@intibs.pl
  • Required languages: English, language level: very good.

List of documents required from the candidate:

  1. A diploma or a copy of the diploma in English or Polish (in the case of being issued in another language, an English translation must be attached) confirming the possession of the required master's degree or equivalent, recognized in Poland.
  2.  An application for employment addressed to the Director of the Institute containing the following clause: " I agree for processing my personal data enclosed in my documents for the needs necessary of the recruitment (in accordance with art. 6 par. 1 lit. A of the General Regulation of the European Parliament and of the Council (EU) 2016/679 of 27 April 2016 on the protection of individuals with regard to the processing of personal data and the repeal of Directive 95/46 / EC and the Act of 10 May 2018 on protection of personal data (Journal of Laws 2018 item 1000)”.
  3.  Scientific Curriculum Vitae, containing information about the scientific career (education and employment), as well as information on participation in conferences, internships, projects, awards and distinctions, skills and knowledge of foreign languages.
  4.  List of publications.
  5.  Concise information on previous scientific achievements.

When signing the contract, the candidate will be required to submit an authorization to inclusions in the number of employees engaged in the scientific activity at the Institute.

Additional information:
Fixed-term employment until December 31, 2024
The competition will be held according to the rules accepted in the Institute of Low Temperature and Structure Research, PAS: https://bip.intibs.pl/attachments/download/1329
Information about the result of the competition will be posted on the BIP INTiBS PAN website.

Personal information:
Your personal data is collected and processed by the W. Trzebiatowski Institute of Low Temperatures and Structural Research of the Polish Academy of Sciences in Wroclaw in accordance with the information on personal data processing available at the link: https://bip.intibs.pl/artykuly/173/rodo

Powiadom znajomego